Воронкоподібна деформація грудної клітини
Доброго дня всім читачам нашого блогу відповідей Как?Так! Наш эксперт Світлана Бондарчук, врач педіатр вищої категорії відповідає на запитання щодо здоров’я дитини:
… Донечці (3 роки) в 6 місяців поставили діагноз «воронкоподібна деформація грудної клітини». Дівчинка — худенька, тому проблему дуже помітно… Як можна виправити цю ваду, окрім хірургічного втручання? Ольга, Закарпатська обл.
С.Б.: Дорога Ольго! Воронкоподібна деформація грудної клітини виникає внаслідок уродженої аномалії розвитку діафрагми та хрящів ребер. Така деформація призводить до формування неправильної постави та зміщення внутрішніх органів, що розташовані у грудній клітині, внаслідок чого порушується їх правильне взаємне розташування і створюються умови для їхнього неправильного формування та росту з віком дитини. Найбільше при цій ваді здавлюється і страждає серце, що відображається на його діяльності. До серця «підключені» великі магістральні судини організму, які у випадку неправильного розташування серця змінюють свій напрямок і конфігурацію, що призводить до підвищення в них тиску та ускладнює потік крові. Не зовсім комфортно у такій клітині почувають себе і легені.
На жаль, з віком дитини деформація грудної клітини наростає. І якщо у ранньому віці такий дефект міг не позначатися на розвитку дитини та її самопочутті, то у подальшому спостерігається відставання у фізичному розвитку, з’являються клінічні ознаки порушень серцевої діяльності та дихальної функції легень.
В залежності від глибини воронки таку деформацію розподіляють на 4 ступені. Як і будь-яку іншу уроджену аномалію, її на жаль, рідко можна виправити консервативним шляхом. Вважається, що при І ступені деформації (глибина воронки — до 2 см) не спостерігається зміщення серця у грудній клітині, а отже можливе консервативне лікування. При інших ступенях деформації хірургічне втручання неминуче.