Блог ответов У Вас есть вопросы? У нас есть ответы!

Воронкоподібна деформація грудної клітини

Дата: 3 Ноябрь 2010 Рубрика: Здоровье Комментарии: Нет комментариев

врачДоброго дня всім читачам нашого блогу відповідей Как?Так! Наш эксперт Світлана Бондарчук, врач педіатр вищої категорії відповідає на запитання щодо здоров’я дитини:

Донечці (3 роки) в 6 місяців поставили діагноз «воронкоподібна деформація грудної клітини». Дівчинка — худенька, тому проблему дуже помітно… Як мож­на виправити цю ваду, окрім хірургіч­ного втручання? Ольга, Закарпатська обл.

С.Б.: Дорога Ольго! Воронкоподібна дефор­мація грудної клітини виникає внаслідок уродженої аномалії розвитку діафрагми та хрящів ребер. Така деформація призво­дить до формування неправильної поста­ви та зміщення внутрішніх органів, що роз­ташовані у грудній клітині, внаслідок чого порушується їх правильне взаємне розта­шування і створюються умови для їхнього неправильного формування та росту з віком дитини. Найбільше при цій ваді здавлюєть­ся і страждає серце, що відображається на його діяльності. До серця «підключені» великі магістральні судини організму, які у випад­ку неправильного розташування серця змі­нюють свій напрямок і конфігурацію, що призводить до підвищення в них тиску та ускладнює потік крові. Не зовсім комфортно у такій клітині почувають себе і легені.

На жаль, з віком дитини деформація груд­ної клітини наростає. І якщо у ранньому віці такий дефект міг не позначатися на розвит­ку дитини та її самопочутті, то у подальшо­му спостерігається відставання у фізично­му розвитку, з’являються клінічні ознаки порушень серцевої діяльності та дихаль­ної функції легень.

В залежності від глибини воронки таку деформацію розподіляють на 4 ступені. Як і будь-яку іншу уроджену аномалію, її на жаль, рідко можна виправити консерва­тивним шляхом. Вважається, що при І ступе­ні деформації (глибина воронки — до 2 см) не спостерігається зміщення серця у груд­ній клітині, а отже можливе консервативне лікування. При інших ступенях деформації хірургічне втручання неминуче.

 


Оставить свой комментарий

Пожалуйста, зарегистрируйтесь, чтобы комментировать.

Последние записи
Строительство временных дорог. Цена оговаривается индивидуально a2dae2b9
Наши друзья
  • .
Архив
Наверх