Блог ответов У Вас есть вопросы? У нас есть ответы!

Методи перевірки стану нирок дитини

Дата: 3 Ноябрь 2010 Рубрика: Здоровье Комментарии: 1 комментарий

ниркиПродовжуємо на блозі Как?Так! консультувати батьків щодо здоров’я дітей. Консультує Світлана Бондарчук, лікар-педіатр вищої категорії щодо захворювання нирок.

Як, окрім УЗД, можна перевірити стан нирок у дитини? Доньці 1 рік 7 місяців. Вірусна інфек­ція та антибіотики дали ускладнення на сечовивідні шляхи. Аналіз сечі виявив високий рівень лейкоцитів, УЗД нирок патологічних змін не виявила. Що могло вплинути на результати аналізів та яки­ми ще методами можна перевірити стан нирок? Олена, по e-mail

С.Б.: Дорога Олено! Перш за все слід реа­білітувати антибіотики, які не могли спричи­нити появу лейкоцитів у сечі (вони, як пра­вило, викликають зовсім інші ускладнення з боку нирок). Підвищений рівень лейко­цитів у сечі однозначно свідчить про наяв­ність запального процесу у сечових шляхах. Гостра респіраторна інфекція цілком могла спровокувати виникнення інфекційно­го процесу у нирках внаслідок зниження захисних факторів організму. Досить час­то у дітей інфікування сечових шляхів вини­кає на фоні уроджених аномалій їх розвит­ку. Слід зазначити, що в такому разі перебіг захворювання здебільшого носить рецидив­ний характер та досить часто з часом при­зводить до тяжких ускладнень.

Інфекція може уражати нижні (цистит — запалення сечового міхура) та верхні (піє­лонефрит — запалення нирок) сечові шляхи. Саме лейкоцитурія — високий вміст лейко­цитів у сечі — є одним із основних проявів запалення сечових шляхів.

Від рівня ураження сечових шляхів, пере­бігу захворювання залежать як тактика ліку­вання, так і обсяг обстежень. Ультразвуко­ве дослідження є лише одним із них, але, на жаль, лише допоміжним методом діагнос­тики захворювань нирок. У разі нагаль­ної потреби усі необхідні призначення для детального обстеження стану нирок дити­ни призначає лікар-нефролог. Хочу лише попередити, що у деяких випадках прихо-диться застосовувати і так звані інвазивні методи обстеження, тобто такі, що супро­воджуються уколами чи малими хірургіч­ними втручаннями (як, наприклад, біоп­сія — взяття кусочка органу для досліджен­ня). Однак при вперше виявленій інфекції сечових шляхів, як правило, немає потре­би у призначенні спеціальних і громіздких досліджень. У даному випадку цілком достат­ньо загальноприйнятих обстежень, основна роль при цьому належить лабораторним та мікробіологічному дослідженням сечі.

 


К записи "Методи перевірки стану нирок дитини" есть 1 комментарий

  1. […] відповідей Как?Так! Зовсім недавно ми говорили про методи перевірки стану нирок у малюків. А сьогодні ми хочемо Вам розповісти про оздоровчий […]

Оставить свой комментарий

Пожалуйста, зарегистрируйтесь, чтобы комментировать.

Последние записи
a2dae2b9
Наши друзья
  • .
Архив
Наверх